Butelka dla psa

Zabierając w podróż lub na długi spacer swojego pupila warto mieć ze sobą butelkę. Na rynku jest ich wiele rodzajów i różnią się pod względem pojemności, kształtu czy też materiału z jakiego są wykonane.

Jednak podstawowym celem, który mają spełniać jest zawsze świeża woda pitna dla psa. Butelki podróżne są dostosowane do zabierania ich dosłownie wszędzie, a niektóre służą jako ciekawy gadżet do auta.

Rodzaje butelek

Zwykle butelki dla psa są wykonane z wysokiej jakości plastiku lub stali nierdzewnej. Te pierwsze są lżejsze, drugie z kolei bardziej trwałe i ekologiczne. Butelki podróżne zawierają opatentowany zawór kulowy, dzięki czemu nie ma potrzeby noszenia dodatkowych pojemników. Solidnie wykonane butelki na wodę powinny być gładkie, bez zakamarków – łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu higieny. Miseczki dołączone do zestawu są optymalnie wyprofilowane, przystosowane do łatwego przenoszenia i wykonane tak, aby każdy pies mógł z łatwością się z nich napić, takie jak te tutaj: https://www.obroza-elektryczna.pl/podrozne-butelki-i-miski-dla-psow/.


Jaką pojemność wybrać?

Wielkość butelki należy dobrać do wielkości pupila oraz miejsca, do którego się udajemy. Duże butelki sprawdzą się najlepiej na wielogodzinnych wystawach, kiedy psu chce się więcej pić. W podróży najlepiej egzamin zdają butelki średniej wielkości, natomiast małe są idealne na spacery. Szczególnie latem należy pamiętać o butelce, gdyż wówczas w pełnym słońcu psy odczuwają największe pragnienie.