Dlaczego warto kupić obrożę przeciw kleszczom?

Zwierzęta jeszcze bardziej niż ludzie są narażone na inwazję groźnych pajęczaków. Szczególnie te, które lubią zaglądać w krzaki i zarośla. Czyli psy i koty. Również ich dotyczy problem groźnych chorób odkleszczowych. Np. u psów ukąszenie kleszcza może wywołać babeszjozę.

Odpowiedni rozmiar obroży przeciwkleszczowej

Należy dokładnie dopasować produkt do masy i wielkości zwierzęcia. Nieodpowiedni dobór nie zapewni stuprocentowej ochrony. Warto więc kierować się specyfikacją, którą podaje producent. Następnie trzeba założyć wybrany model w odpowiedni sposób. Nie można ani ścisnąć szyi zwierzęcia za mocno, ani pozostawić zbyt dużego luzu. Przyda się odrobina wyczucia.

Dlaczego obroża przeciw kleszczom jest tak użyteczna?

Po wybraniu i umieszczeniu produktu na czworonogu, można zapomnieć o niebezpieczeństwie związanym z pasożytami na co najmniej pół roku. Jednego egzemplarza powinno się używać właśnie od 6 do 8 miesięcy. Po tym czasie starą obróżkę należy wyrzucić, a założyć nową.

Zwierzak szybko się do niej przyzwyczaja. Obroża na kleszcze nie przeszkadza mu w żaden sposób. Nie krępuje ruchów, ani nie wywołuje żadnego dyskomfortu. Nie wiąże się też z ryzykiem zaczepienia o coś i utknięcia, jeżeli jest odpowiednio dopasowana.

Obroża przeciw kleszczom – wyjątkowa oferta na Obroza-elektryczna.pl