Gadżety dla kota, które warto kupić

Koty to jedne z najczęściej wybieranych zwierząt domowych w naszym kraju. Kot to dobre zwierzę dla zapracowanych, gdyż nie trzeba go wyprowadzać na spacery, co ma miejsce w przypadku posiadania psa. Jednak koty mogą przyczyniać się do konieczności częstszego wymieniania mebli. Są to zwierzęta, które lubią wskakiwać na łóżka, czy różnego rodzaju szafki.

Jakie gadżety warto kupić dla kota?

Pierwszą rzeczą, którą warto kupić jest drapak. W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele drapaków. Warto wybrać taki, który będzie zawierał półeczki do wskakiwania i miejsce do spania. Oprócz tego dobrze jest kupić zabawki dla kota. Zabawa z naszym pupilem zmęczy go, co zapobiegnie niszczeniu mebli. Koty lubią wchodzić w różne miejsca, dlatego warto kupić domek np. taki z polaru. Posiadanie kota wiąże się także z koniecznością kupna kuwety. W sklepach znajdziemy klasyczne, które musimy sami czyścić, ale również te samoczyszczące.

Kuweta samoczyszcząca dla kotów – czy warto?

Kuweta samoczyszcząca to dobry gadżet dla tych, którym przeszkadza zapach kociej kuwety unoszący się w całym pomieszczeniu. Nieprzyjemny zapach bierze się stąd, że zanim wyjmiemy nieczystości z klasycznej kuwety może minąć nawet kilka godzin. Z kolej automatyczna kuweta może usuwać odchody po każdym użyciu. Oczywiście mowa tutaj o droższych modelach. Tańsze opcję wymagają od nas włączenia procesu czyszczenia. Zazwyczaj na kuwecie jest przycisk, który świeci się kiedy kot opuści kuwetę. Niektóre modele mają także aplikację na telefony, dzięki której zdalnie będziemy mogli zlecać czyszczenie.

Kupisz je w tym sklepie