Jakie szelki dla psa wybrać?

szelki dla psa

Wybranie porządnych szelek dla psa niestety nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna. Producenci chcąc przyciągnąć do siebie nowych klientów co jakiś czas oferują nowe modele, dlatego też warto dowiedzieć się na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę.

Odpowiedni rozmiar

szelki dla psa

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby szelki dla psa posiadały odpowiedni rozmiar. Większość szelek można regulować jedynie w niewielkim zakresie, dlatego też nie warto dokonywać zakupu na oko. Aby wybrać odpowiednie szelki dla swojego psiaka, należy dokładnie zmierzyć obwód szyi i klatki piersiowej. Każdy producent może mieć nieco inną tabelę rozmiarów, dlatego też warto zapoznać się z nią.

Na co zwrócić uwagę?

Porządne szelki dla psa powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Godne polecenia są dość miękkie i lekkie materiały, które szybko schną. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale trzeba zwrócić uwagę także na szerokość taśmy. Nowością na rynku są ocieplane szelki z kapturem, jednak pamiętać należy o tym, że nie każdy psiak będzie chciał w nich chodzić. Szelki tego typu są dobrym wyborem przede wszystkim dla tych psów, które nie przepadają za mrozami i nie chcą wychodzić na spacer w chłodniejsze dni. Osoby, które wyprowadzają psa głównie w nocy, powinny rozejrzeć się za szelkami, które posiadają elementy odblaskowe. Dzięki dodatkowym odblaskom można znacząco zwiększyć bezpieczeństwo podczas spacerów.