Po czym rozpoznać, że wybrana karma dla psów jest dobrej jakości?

Kupić karmę dla psa jest łatwo, gdyż są one dostępne w każdym sklepie – nawet zwykłym spożywczaku. Trudniej jest natomiast kupić pupilowi wartościową żywność. Najlepiej jest szukać jej w sklepach zoologicznych i dokładnie czytać składy widniejące na etykietach produktów. Jako, że głównym składnikiem w psiej karmie powinno być mięso, należy zwrócić uwagę na procentową zawartość tego składnika w karmie.

Po czym rozpoznać, że wybrana karma dla psów jest dobrej jakości?

Na sklepowych półkach bez wątpienia nie brakuje produktów żywnościowych przeznaczonych dla psów. Do dyspozycji są mokra i sucha karma dla psów Sferis oraz przeróżne smakołyki. Za bardziej treściwą uważa się karmę w wersji suchej ze względu na to, że jest ona bardziej bogata w składniki odżywcze. Zaletą dla właścicieli czworonogów może być także to, że można podawać jej mniej niż karmy mokrej. Jeśli komuś zależy zatem na tym, aby nie nadwyrężać zbyt mocno swojego budżetu, to bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie karmienie psa suchą karmą. Ta druga jest mniej sycąca ze względu na zawartość wody. Zdarza się jednak tak, że psy bardziej preferują właśnie morką karmę, a na tą suchą dosyć krzywo patrzą. Jak najbardziej można stosować mokrą karmę jako podstawę żywienia swojego czworonoga, ale trzeba wówczas liczyć się z większymi wydatkami. Ponadto karmienie w ten sposób swojego psa jest mniej wygodne dla właściciela. Najlepiej byłoby wówczas karmić swojego psa obiema typami karmy. Mokra karma może stanowić uzupełnienie do karmy suchej. W ten sposób obie strony będą zadowolone – pies i jego właściciel.

Kluczową kwestią w psiej karmie jest zawartość procentowa mięsa. Karmy poniżej 4% mięsa nie zawierają nawet mięsa, tylko jego smak. Te o zawartości mięsa do 10% też nie są zbyt dobrej jakości. Większość karm dla psów ma od 10 do 18% mięsa w składzie. Za dobrą karmę uważa się taką, która posiada od 19-27% mięsa. Takie wartościowe karmy można kupić w sklepach zoologicznych. Wysokiej jakości karma dla psów będzie miała powyżej 27% mięsa.