Torby dla psów – które najbezpieczniejsze?

wygodna psia torba z dobrego materiału

Wybierając odpowiedni transporter dla psa małej rasy, często decydujemy się te w formie torby. Są wygodne i poręczne, zdecydowanie lepsze do przenoszenia niż duże, plastikowe pudła. Jakie cechy powinna mieć torba dla psa, aby być dla niego jak najbezpieczniejszym transporterem?

Grunt to stabilność!

Wybierając torbę dla psa, najpierw należy sprawdzić jej wzmocnienia. Dobrze jest, aby transporter ten oprócz solidnego, sztywnego spodu miał również usztywniane boki lub stelaż. Zapobiegnie to ściskaniu zwierzęcia między ściankami torby podczas przenoszenia.

Jakość materiału – produkt na lata

Drugą ważną cechą jest jakość materiału, z jakiego wykonano torbę. Materiał powinien być nieprzemakalny i plamoodporny. Transportery wykonane z materiału skóropodobnego szybko ulegają zniszczeniu, łatwo się wycierają, a pies może rozedrzeć je pazurami. Może i skajowe torby są eleganckie, ale z pewnością nie praktyczne. Należy również zwrócić szczególną uwagę na rączki oraz pasek na ramię. Powinny być stosunkowo grube i mocno zszyte z całością, aby bez problemu utrzymać kilkukilogramowego psa. Solidny transporter może bez problemu służyć latami, zwłaszcza, że transportery w formie toreb zazwyczaj można prać w pralce.

Rozmiar i zabezpieczenia

Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę jest rozmiar. Powinien być dopasowany indywidualnie do psa, w taki sposób, aby ten mógł w nim swobodnie siedzieć oraz wstać, ale nie na tyle duży, by umożliwić mu przemieszczanie się. Ponadto, ważne jest, aby transporter posiadał zabezpieczenia, uniemożliwiające psu wyskoczenie w czasie przenoszenia lub – co gorsza – podróży rowerem.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione cechy mamy pewność, że zakupiony transporter będzie całkowicie bezpieczny dla naszego pupila. W wyborze torby dla psa warto kierować się bezpieczeństwem i praktycznością.