Dlaczego drzwiczki dla kota to idealne rozwiązanie?

Drzwiczki dla kota zapewniają kotu swobodne wychodzenie na zewnątrz (np. zabudowaną wolierę czy balkon) oraz poruszanie się pomiędzy zamkniętymi pomieszczeniami wewnątrz budynku. Ułatwiają funkcjonowanie kota w domu, są też doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli. Ich posiadanie nie wymaga ciągłego otwierania kotu drzwi, dlatego sprawdzają się także podczas nieobecności opiekuna.

Rodzaje drzwiczek dla kota

Wyróżnia się dwie podstawowe kategorie drzwiczek: tradycyjne oraz automatyczne. W skład modeli tradycyjnych wchodzi otwór oraz ruchoma klapka otwierająca się w momencie naporu przez zwierzę. Z uwagi że otwierają się mechanicznie (poprzez popchnięcie) sugerowane są jako drzwiczki wewnętrzne. Drzwi dla kota automatyczne to idealne rozwiązanie do montażu w drzwiach zewnętrznych, z uwagi na fakt, że mogą otwierać się tylko dla konkretnego zwierzęcia (np. poprzez kontakt z chipem, zawieszką na obroży). Niektóre modele otwierają się za pomocą mechanizmu na podczerwień.

Inny podział drzwiczek obejmuje sposób ich montażu. Na rynku dostępne są zarówno te do montażu w drzwiach jak i do umieszczenia ich w szybie czy ścianie.

Najważniejsze elementy na które należy zwrócić uwagę wybierając idealne drzwiczki

Wybierając idealne drzwiczki dla kota warto zwrócić uwagę na ich izolacyjność. Te wysokiej jakości nie powinny przepuszczać chłodu do środka pomieszczenia. Przed chłodem ochronią też uszczelki dobrej jakości oraz materiał z którego drzwiczki są wykonane. Solidne i trwałe drzwi będą służyły przez lata a jednocześnie zapewnią maksimum bezpieczeństwa kotu. Ważny jest także mechanizm otwierania i zamykania klapy. W przypadku posiadania większej ilości zwierząt doskonałym rozwiązaniem jest wybór drzwi z wbudowanym programatorem.