Jak wybrać budę dla psa?

W obecnych czasach powoli odchodzi się już od trzymania psa na powietrzu, lecz gdy z pewnych powodów i zaistniałych sytuacji pies nie może spać z ludźmi w domu, nie oznacza to tego, że można go porzucić i nie zapewnić odpowiedniego miejsca do noclegu. Żeby tak się nie stało, trzeba kupić odpowiednią budę dla psa. Jak to zrobić?

Jaki rozmiar?

Podstawową sprawą podczas kupowania budy dla psa w takim sklepie jak obroza-elektryczna.pl jest to, aby była ona wykonana w odpowiednim rozmiarze. Kupienie psu takiej budy, która będzie zbyt ciasna i zwyczajnie niewygodna, spowoduje, że pies być może nawet nie będzie chciał do niej wchodzić, co rzecz jasna będzie dla niego poważnym zagrożeniem. Oczywiście nie może to być także buda zbyt duża, ponieważ oznaczać to będzie większy niż potrzebny koszt.
Przyjmuje się, że buda dla psa powinna w każdym miejscu pozostawiać psu około 10 centymetrów wolnej przestrzeni. Zapewni mu to odpowiedni komfort, a właścicielowi da możliwość dobrego wydania pieniędzy.

Jaki materiał wykonania?

Bardzo ważne pytanie, jakie trzeba sobie zadać przy kupowaniu budy dla psa, to – z jakiego powinna ona być wykonana materiału? Przede wszystkim w tym miejscu odradza się kupowanie modeli z plastiku, ponieważ, choć często ładne, kolorowe i efektowne, to jednak nie zapewniają dobrego przepływu powietrza i pies się będzie w nich źle czuł. Poleca się natomiast takie, które zrobione są po prostu z drewna. Nie tylko będą się one elegancko prezentowały w ogródku, lecz również będą zdrowe i bezpieczne dla psa i dzięki temu nic złego mu nie będzie groziło.