Jak wybrać legowisko dla psa?

wygodne legowisko dla naszego 4 nożnego przyjaciela

Temat wyboru odpowiedniego legowiska dla swojego ukochanego czworonoga to temat bardzo szeroki. Na rynku jest dostępny cały ogrom rozwiązań, które różnią się między sobą pod bardzo wieloma względami. Jak w większości przypadków, podobnie także i w tym, jednym z głównych czynników jaki będzie decydował o zawężeniu obszaru poszukiwań idealnego rozwiązania będzie wysokość budżetu przeznaczonego na zakupy. Najprostsze legowiska można już kupić od kilkudziesięciu złotych, natomiast te najdroższe i najbardziej ekskluzywne to wydatek nierzadko kilkuset złotych. Jakie legowiska są najbardziej popularne?

Psia wygoda

Elegancki psi domek z materiału

Wybierając legowisko wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na to, aby swoim wyglądem pasowało do wystroju w mieszkaniu. Zdecydowanie nie jest to cecha, która powinna decydować o zakupie. Legowisko, to miejsce w którym psiak będzie spędzał sporą część dnia i nocy, warto więc zadbać o to, aby było ono przede wszystkim wygodne dla pupila i by psiak czuł się w nim bezpiecznie. Jednym z podstawowych założeń jest to, że psiak się powinien w nim cały mieścić, nawet mając delikatny zapas miejsca, Zbyt ciasne legowisko będzie powodowało dosyć duży dyskomfort.

Legowisko czy domek dla psa?

Niektóre psiaki są wyjątkowo bojaźliwe. Dotyczy to przede wszystkim zwierząt po traumatycznych przejściach. W takich przypadkach o wiele lepiej jest zdecydować się na domek dla psa niż na zwykłe legowisko. Taki domek, na pierwszy rzut oka przypominający budę, jest otoczony ze wszystkich stron materiałem, dzięki czemu zapewnia psiakowi poczucie bezpieczeństwa. Większość domków bez problemów można przekształcić w zwykłe legowisko, co trwa zaledwie kilka sekund. Warto wybierać takie produkty, które są łatwe do utrzymania w czystości – można je na przykład bez problemu prać w pralce automatycznej.