Jak zabezpieczyć psa przed zgubieniem?

pies szukający domu

Nie bez kozery mówi się powszechnie o tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Często to właśnie zwierzak do samego końca trwa przy swoim właścicielu znajdującym się nawet w bardzo ciężkiej sytuacji materialnej. Znane powszechnie są też przypadki, w których psiak długimi tygodniami czatował pod szpitalem, w którym leżał jego właściciel lub kręcił się przy cmentarzu, gdy ten zmarł. Jednak warto pamiętać, że psiaki posiadają także bardzo silny instynkt – dotyczy to zwłaszcza ras pierwotnych. Jeżeli jakiś pierwotniak wyczuje zwierzynę, to w zdecydowanej większości przypadków puści się za nią w pogoń, nie zważając na prośby właściciela. Jak w takich przypadkach zadbać o odnalezienie psiaka?

Lokalizatory dla zwierząt

Coraz bardziej popularne stają się lokalizatory gps dla zwierząt. Są to niewielkie urządzenia, najczęściej umieszczane przy obroży zwierzaka, które wykorzystują geolokalizację dla ustalenia pozycji psa lub kota. GPS dla psa lub dla kota to doskonałe rozwiązanie w przypadku zwierzaków, które od czasu do czasu lubią wybrać się na samodzielny spacer. Wcześniej konieczne było organizowanie poszukiwań, które najczęściej trwały kilka dni i nie zawsze szczęśliwie się kończyły. Teraz przy pomocy aplikacji w kilka chwil można ustalić miejsce, w którym zwierzak się znajduje.

Gdzie można kupić taki gps?

GPSy dla zwierząt stają się coraz powszechniejsze. Można je dostać w sklepach zoologicznych oraz na aukcjach w Internecie. Przed wyborem konkretnego urządzenia warto zapoznać się dokładnie z jego parametrami. Najprostsze modele można kupować już do stu złotych. Im większe funkcjonalności posiada urządzenie, tym będzie droższe. Ostateczna cena zależy także od renomy producenta, jak również od jakości materiałów, które zostały zastosowane przy jego produkcji – im lepszy sprzęt, tym dłużej będzie służył.