Legowisko dla psa – jakie wybrać?

psie legowisko jest bardzo wygodne

W zależności od wieku pies śpi od dwunastu do dwudziestu godzin dziennie! Jak widać, sen stanowi dużą część jego życia, więc warto zadbać o to, aby nasz czworonożny przyjaciel miał swój azyl, miejsce, gdzie będzie czuł się bezpiecznie. Powinno to być szczególnie ważne dla właściciela, który zapewniając mu taką przestrzeń, uniknie sytuacji, gdy pies sypia w łóżku bądź na kanapie.

LEGOWISKO DLA PSA – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Materiał to jedna z najważniejszych kwestii przy wyborze legowiska dla psa. Powinien cechować się miękkością i wytrzymałością. Musi zapewniać pupilowi komfort a właścicielowi łatwość czyszczenia. Najlepiej wybrać materiał o nazwie kodura bądź suedine. Gdy pies jest alergikiem, należy wziąć to pod uwagę i wybrać legowisko z silikonowym wypełnieniem (najczęściej spotykane są silikonowe kulki), pokryte antyalergicznym materiałem. Nie bez znaczenia jest również wygląd psiego posłania. Oczywiście najistotniejszy jest komfort, ale warto zadbać też o to, aby legowisko wpisywało się w styl wnętrza. Na szczęście na rynku dostępne są tysiące kolorów i wzorów, zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym designie.

JAKIE LEGOWISKO DLA DUŻEGO PSA?

Podczas zakupu legowiska najważniejszą rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę, jest jego rozmiar. Musi być on dopasowany do wielkości psa. W przeciwnym razie nie będzie chętnie w nim przebywał. Gdy kupimy za duże legowisko, mały pies nie będzie czuł się w nim bezpiecznie. Działa to też w drugą stronę. Ponadto u dużych i masywnych psów często tworzą się tak zwane modzele, czyli uciążliwe odleżyny. Dlatego przy wyborze legowiska dla dużego psa – www.obroza-elektryczna.pl/legowiska-dla-duzych-psow/ nie warto kierować się niską ceną, ponieważ czworonóg zapłaci za to zdrowiem. Lepiej zainwestować w nieco droższe legowiska w formie pontonu, które charakteryzują się większą elastycznością i grubością.