Mata/podkłady do nauki sikania

wygodna mata do siedzenia dla każdego psiaka

Nauka utrzymywania czystości w przypadku szczeniąt jest bardzo żmudna i wymagająca cierpliwości właścicieli. Właśnie w tym celu opracowano specjalne maty do nauki czystości, które mają ułatwić cały ten proces.

Mata dla psa do nauki czystości

Główna zaleta podkładów do nauki czystości jest to, że mają one zdolność wchłaniają duże ilości płynów. Zapewnia to ich specjalna struktura. Ponadto taka mata dla psa jest też bardzo odporne na rozdarcia i zniszczenie, których nie mało kiedy w domu zamieszka ciekawski szczeniak. Co więcej, tego typu podkłady posiadają specjalne zabezpieczenie, chroniące przed wyciekaniem płynu na zewnątrz, a do tego są bardzo łatwe w użyciu. Z powiedzeniem można więc je stosować w domowej nauce czystości szczeniąt, jak również dorosłych psów, które niestety pozostają same w domu na dłuższy. Mata świetnie sprawdza się także w przypadku psów starszych i chorych, które mają już problemy z nietrzymaniem moczu. Maty dla psów – do znalezienia w Obroza-Elektryczna.pl zwykle łączą kilka różnych funkcji, przez co też doskonale nadają się do wyścielania/zabezpieczania klatek i boksów do transportu psów (w trakcie podróży np. samochodem czy samolotem).

Główne cechy maty do nauki sikania

Podkłady do nauki sikania wykonane są ze specjalnego materiału o chłonnej powierzchni. Z powodzeniem mogą być używane do nauczenia psa załatwiania się w określonym miejscu. Zwykle jej wielkość można dostosować do wielkości psa (dla szczeniaków stosowane są te mniejsze), podobnie tez możemy wybrać jej grubość. Zastosowany materiał zabezpiecza przed przeciekaniem maty, doskonale też izoluje zapachy. W matach zwykle stosowane są wyjątkowo chłonne polimery, które mają zdolność pochłaniania dużej ilości płynów, a zastosowane systemy kontroli zapachu sprawiają, że są jeszcze bardziej estetyczne w użyciu.