Obroża dla psa – jak ją wybrać?

pies z czerwoną obrożą

Obroża dla psa wydaje się być obowiązkowym gadżetem dla każdego, kto właśnie wszedł w posiadanie takiego czworonoga. Faktycznie – obroża jest jednym z najprostszych możliwych rozwiązań i może pełnić szereg funkcji. Jest bardzo przydatna, a przy tym łatwo się ją zakłada. O czym warto pamiętać, decydując się na zakup obroży? W jakim przypadku okaże się ona nieodzownym akcesorium?

Obroża dla psa w szczególności sprawdzi się u małych psów

Dla małych psów obroża – https://www.obroza-elektryczna.pl/elektroniczne-obroze/ będzie idealna, ale pojęcie „mały pies” można rozumieć na dwa sposoby – mały pies w sensie wieku jako szczeniak, ale też mały pies w sensie rasy – czyli pies o niewielkich rozmiarach i niewielkiej masie. Przede wszystkim chodzi o to, aby zwierzę nie było zbyt ciężkie i nie trzeba było mocno szarpać obroży, aby wyegzekwować jego posłuszeństwo. W przypadku mocnego szarpania i braku wyczucia można psu niechcący wyrządzić krzywdę, szczególnie jeśli z charakteru nie jest on specjalnie posłuszny. W przypadku większych psów o dużej masie lepszym rozwiązaniem będą szelki, będą one lepiej trzymały pupila w ryzach. Obroża sprawdzi się więc do kontroli psa podczas wyjść na zewnątrz i tak naprawdę powinna psu towarzyszyć już od najmłodszych lat po to, aby nauczył się on chodzić na smyczy. Później spacery będą już tylko samą przyjemnością.

Obroża to także element biżuteryjny dla psa

Obroża wygląda bardzo estetycznie, a dodatkowo można przypiąć do niej brelok z kartą informacyjną na temat właściciela psa. Takie rozwiązanie może być bardzo pomocne w sytuacji, kiedy nasz pupil zaginie – osoba, która go odnajdzie będzie mogła z łatwością skorzystać z danych umieszczonych na takiej karcie informacyjnej i będzie mogła się z nami szybko skontaktować. Dodatkowo, obroże dla psów wyglądają estetycznie i bardzo często stanowi ozdobę zwierzęcia.