Pastuch dla psa – jak wybrać?

bezprzewodowy psi pastuch

Posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim obowiązek. Przede wszystkim jest to obowiązek zapewnienia psu oraz otoczeniu w jakim pies przebywa bezpieczeństwa. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza jest pies jest wolno puszczany do przydomowego ogrodu.

Jak takie bezpieczeństwo zapewnić? Rozwiązanie jest proste. Jest nim pastuch dla psa. System ten cieszy się coraz większą popularnością. Przede wszystkim dlatego, iż jest on nie tylko skuteczny, ale także niezwykle prosty w instalacji i obsłudze. Sam system składa się z elektrycznej obroży, drutu oraz centrali. Drut umieszczany jest wokół wyznaczonego terenu. W momencie kiedy pies będzie chciał wyjść poza wyznaczony obszar, obroża emitować będzie specjalny sygnał. Najpierw będzie to sygnał dźwiękowy, a następnie impuls elektryczny. Tu trzeba zaznaczyć, iż jest to system całkowicie bezpieczny dla psa.

Bezprzewodowy pastuch musi być oczywiście odpowiednio dobrany. Jego wybór uzależniony jest od wielkości psa. Chodzi tu przede wszystkim o moc wysyłanych impulsów. Ta musi być dopasowana do wielkości psa. W przypadku mniejszych psów impuls ten oczywiście musi być mniejszy. Niezwykle ważna jest także wielkość wyznaczonego terenu. Nie można także zapomnieć o tym, aby pastuch był odporny na warunki atmosferyczne. W przypadku deszczu nie może dojść np. do wyładowania elektrycznego. Mowa tu przede wszystkim o obroży jak psa.

Czy takie urządzenie jest bezpieczne? Jak najbardziej tak. Musi być oczywiście jak wspomniano odpowiednio dobrane do wielkości psa. Trzeba jednak wiedzieć, iż wysyłane przez urządzenie impulsy elektryczne są na tyle małe, iż nie są one wstanie w jakikolwiek sposób psu zaszkodzić. Jeśli zatem nasz pies często samowolnie wychodzi poza teren ogrodu, pastuch może okazać się tu idealnym rozwiązaniem dla zachowania bezpieczeństwa.